Metallica bu ay Fortnite’a geliyor

Bu ay Fortnite evreninde Metallica’nın özel bir konseri gerçekleşecek. “Metallica: Fuel. Fire. Fury.” adıyla duyurulan bu etkinlik, 22 Haziran’da başlayıp 23 Haziran’a kadar devam edecek. Etkinlik boyunca Metallica’nın altı unutulmaz şarkısı, VR, AR ve metaverse stüdyosu Magnopus tarafından Fortnite için özel olarak tasarlanan bir deneyimle oyunculara sunulacak. Konser, oyun içindeki gruplar halinde en fazla dört oyuncunun katılımına açık olacak ve büyük bir görsel-işitsel şölen vaat ediyor.

Konserin programı ise şöyle:

– 22 Haziran Cumartesi: 11:00 PT / 14:00 ET, 14:00 PT / 17:00 ET, 20:00 PT / 23:00 ET

– 23 Haziran Pazar: 07:00 PT / 10:00 ET, 11:00 PT / 14:00 ET, 14:00 PT / 17:00 ET

Metallica hayranları için sadece bu etkinlik değil, Fortnite evreninde daha fazla Metallica etkisi de olacak. Fortnite Festival’in yeni sezonu tamamen bu metal grubuna adanmış durumda. Battle Royale ve Zero Build modlarında, Ride The Lightning gitarları yeni bir dolaşım öğesi olarak karşımıza çıkıyor. Bu gitarlar, arkalarında müttefiklerin yol alabileceği bir iz bırakırken, yere çarptığında da bir tür saldırı etkisi yaratıyor. Ayrıca adada M72 Dünya Turu’na dayanan yeni bir iniş noktası bulunuyor.

Metallica Kupası da 18 Haziran’da Fortnite’ın rekabetçi arenasında gerçekleşecek ve bu turnuvada Ringer ifadesini ödül olarak kazanma şansı olacak. Bunun yanı sıra, Rocket Racing modunda da Metallica temalı bir pist olan Thrash Mountain ve yeni Backfire araba gövdesi, Puppetmaster Backfire çıkartması ve Chasing Light tekerlekleri gibi öğeler yer alacak. Bu öğeler, Metallica Görevleri tamamlanarak açılabilecek.

Fortnite mağazasında ise Metallica temalı bir araç paketi de satışa sunulacak. Bu paket, 13 farklı renk seçeneğiyle Jäger 619 araç gövdesi ve çeşitli çıkartmalar içerecek. Ayrıca, her bir grup üyesine özel Lego stilleri de oyunda yer alacak.

Fortnite ve Metallica hayranları için bu yaz, hem oyun içi etkinliklerle hem de oyun dışı içeriklerle dolu dolu geçecek. Bu etkinlikler kaçırılmayacak deneyimler sunarken, oyunculara hem oyun oynamanın hem de müzik dinlemenin keyfini aynı anda yaşatacak. Konserin belirlenen tarihlerden sonra erişilemeyeceğini unutmadan, bu deneyimi yaşamak için mutlaka takviminize not edin. Bu eşsiz fırsatı kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x